Четвер, 15.04.2021, 18:49
ДНЗ "Оріхівський професійний ліцей"
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Контакти

м. Оріхів, Запорізька обл.

вул. Овчаренко 156а

тел. (06141) 4-25-79

*

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 57
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Звіт

заступника директора з навчально-виховної роботи

Клименко О.П.

за 2015-2016 навчальний рік

В ДНЗ «Оріхівський професійний ліцей» виховна робота з учнями зорієнтована  на систему позаурочної діяльності учнів, основною метою якої є максимальна реалізація кожного виховного заходу в напрямі всебічного виховання та гармонійного розвитку особистості. Процес виховання передбачає реалізацію ідей демократизації, гуманізації та принципів педагогіки співробітництва з урахуванням інтересів учнів, їх нахилів та здібностей.

У здійсненні виховної роботи з учнівською молоддю педагогічний колектив ліцею керується Державною національною програмою «Освіта ХХІ століття», Національною доктриною освіти України, Законом України «Про виховання дітей та молоді», концепцією громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності, Примірного положення про організацію і проведення виховної роботи у ПТНЗ, затвердженого Міністерством освіти і науки та перспективного плану роботи на рік. Загальноліцейний план передбачає проведення заходів щодо забезпечення виховного  процесу  на навчальний рік, включає розділи: організаційні заходи в ліцеї; організація позаурочної роботи, яка включає види діяльності: громадянське виховання; військово-патріотичне виховання; трудове виховання; художньо-естетичне виховання; моральне виховання; екологічне виховання; формування здорового способу життя; превентивне виховання; індивідуальна робота з учнями; робота з батьками.

Класні керівники груп, майстри виробничого навчання орієнтуються у своїй роботі на перспективний план виховної роботи і складають місячні плани.

Кожен з виховних заходів, який проводиться у ліцеї, має певну спрямованість. Пріоритетними є національне, патріотичне виховання учнів,  фізичний розвиток, підвищення рівня культури, профілактика СНІДу, тютюнопаління, вживання алкоголю; профілактика правопорушень. Серед таких змістовно пройшли заходи: урок пам’яті «Тут людська кров пролита», «Козацькому роду нема переводу», «Барвиста Оріхівщина», «1 грудня – Міжнародний день боротьби зі Снідом», «День Соборності України», «Натхненні генієм твоїм, Кобзарю», «Собори наших душ», фотовиставка – «Моя група – моя родина», урок мужності з учасниками АТО.

Над проблемою формування та розвитку особистісних якостей учнів, пропаганди здорового способу життя працює методична комісія класних керівників у складі 12 чоловік. Діяльність комісії спрямована на опанування педагогами нових методик, технологій виховного процесу. Зокрема, методики дослідження стану міжособистісних стосунків учнів, оцінювання рівня вихованості учнів, моделювання виховного середовища.

У професійному ліцеї діє Рада учнівського самоврядування. Засідання проходять щосереди, де учні постійно вирішують питання навчання, поведінки, організації дозвілля.

Значну роль у національному вихованні учнівської молоді, пропаганди духовних цінностей відіграє ліцейна бібліотека з книжковим фондом понад 5000 екземплярів, бібліотеку відвідує 250 чоловік. Виписується періодична преса (15 примірників). План роботи бібліотеки складається на рік.

Кращі учні ліцею, які зайняли призові місця на олімпіадах, конкурсах, змаганнях нагороджуються грамотами, подарунками, призами, їм виплачуються грошові премії, а фотографії розміщені на стендах «Кращі учні ліцею», «Вчимося, працюємо, відпочиваємо».

У ліцеї діє Рада профілактики правопорушень у складі 7 чоловік. Розроблений план роботи Ради профілактики, ведуться протоколи. На засіданнях ради розглядається питання поведінки окремих учнів, а також тих, які пропускають заняття без поважних причин.

З метою попередження правопорушень та поширення правових знань протягом навчального року проводяться загальні та групові зустрічі з працівниками правоохоронних органів, лікарями-наркологами. Учні ліцею проходять медичне обстеження один раз на рік. За ліцеєм закріплений дитячий лікар-педіатр, який проводить профілактичні обстеження.

Активною та цілеспрямованою є співпраця  педагогічного колективу ліцею та батьківського комітету. Один раз на рік проводяться загальноліцейні батьківські збори та один раз на семестр по учнівських групах.

Виховні заходи плануються в плані роботи ліцею на рік, у розділі «Організація позакласної та позаурочної роботи». Основними документами з планування виховної роботи у ліцеї є:

- план роботи навчального закладу на навчальний рік

- плани виховної роботи класних керівників на поточні місяці;

- план роботи бібліотеки;

- план роботи гуртка художньої самодіяльності;

- план роботи Ради учнівського самоврядування;

- план роботи методичної комісії класних керівників;

- план роботи медпункту на рік.

У планах виховної роботи класних керівників, майстрів виробничого навчання з учнями, визначені виховні завдання, які відповідають рівню розвитку учнівського колективу і складаються із врахуванням інтересів учнів,  передбачають творче поєднання форм і методів роботи. У ліцеї тісно співпрацюють між собою майстри виробничого навчання та  класні керівники. Спільно визначається мета і виховні завдання на навчальний рік, єдині педагогічні вимоги, критерії виховної роботи, ведуться журнали педагогічних спостережень.

З урахуванням інтересів, уподобань і творчих здібностей учнівської молоді складено розклад позаурочної зайнятості, який включає проведення інформаційно-просвітницьких  бесід, гуртків професійного спрямування, спортивних секцій.

Плануючи свою роботу, класні керівники, майстри виробничого навчання враховують особливості учнів групи на кожному році навчання, а саме:

-               на І-му курсі учні проходять соціально-психологічну та професійну адаптацію в умовах навчального закладу, ознайомлюються з базовими підприємствами;

-               на ІІ-му курсі – закріплюють основи професійної майстерності, збагачують свій досвід громадської роботи;

-               на ІІІ-му курсі – готуються до самостійної трудової діяльності.

У ліцеї процес виховання учнів здійснюється на основі національних пріоритетів. Реалізуючи зміст і завдання національного виховання, педагогічний колектив дбає про виховання в учнів почуття громадянської та національної гідності, самостійності, любові до рідного краю та своєї незалежної держави, поваги до державних символів: Прапора, Герба, Гімну України. У вестиб’юлі навчального корпусу та у всіх кабінетах ліцею розміщено куточки державної символіки. У ліцеї розробляються і впроваджуються у процес виховної роботи з учнівською молоддю нетрадиційні форми роботи, а саме: тематичні вечори із циклу «Державні та національні символи України», вечори присвячені видатним державним діячам України Богдану Хмельницькому, Іванові Мазепі, Пилипу Орлику, Михайлові Грушевському, уроки мужності і патріотизму «Україна лицарством багата», День Збройних Сил України, уроки-діалоги, уроки-пам’яті за участю ветеранів Великої Вітчизняної війни, дні пам’яті українських письменників Василя Стуса, Василя Симоненка, полеглих за незалежність України «Під Києвом, під Крутами», у Другій світовій війні «Всім смертям на зло!», померлих від аварії на Чорнобильській АЕС «Твій біль, Україно, – дзвони Чорнобиля», спортивно-мистецькі свята приурочені Всеукраїнському Дню фізичної культури і спорту, конкурс пісні і строю, приурочений річницям Збройних Сил України.

У ліцеї стало традицією проводити заходи, приурочені християнським святам, зокрема, тематичні вечори, концерти,  вітання до Дня Святого Миколая, Різдва, Великодня, огляди - конкурси вертепів, колядок, новорічних стінгазет і плакатів, конкурс на кращу писанку, тощо.

Ліцей тісно співпрацює з районною бібліотекою, районним будинком культури. Спільна робота з цими установами і мистецькими закладами спрямована на виховання в учнів патріотизму, художньо-естетичної культури, любові до рідної мови, творчих надбань нашого краю.

Відповідно до Комплексної цільової програми боротьби із злочинністю, увага педагогічного колективу спрямовується на роботу з профілактики правопорушень і злочинів, формуванню здорового способу життя. У ліцеї активно працює рада  з профілактики правопорушень, яка спільно з службою у справах дітей РДА, районним відділом міліції, проводить спільні заходи, діяльність яких зосереджена на формуванні правової культури, вихованні почуттів громадянського обов’язку, проблемах СНІДу, наркоманії, пияцтва, куріння серед учнів. Ліцей співпрацює з кримінальною міліцією, інфекційним кабінетом, відділом у справах сім’ї, молоді та  спорту райдержадміністрації. Проводиться індивідуальна профілактична робота з учнями, схильними до девіантної поведінки.

   Соціальному захисту учнівської молоді, дотримання їх прав і свобод приділяється особлива увага, систематично надається посильна матеріальна допомога цій категорій учнів.

     В навчальному закладі налагоджена робота учнівського самоврядування. Учнівська рада виносить на засідання стипендіальної комісії питання про нагородження кращих учнів. Таким чином учні, які беруть активну участь в громадському житті ліцею, захищають його честь на олімпіадах, спортивних змаганнях, оглядах художньої самодіяльності отримують матеріальне заохочення.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Науково методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області Департамент професійно-технічної освіти МОН України Міністерство освіти і науки України Український центр оцінювання якості освіти Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти
ДНЗ "Оріхівський професійний ліцей" © 2021 Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика